czwartek, 16 lutego 2017

Luke Zecchin - gitarowy ekspert

Dziś o książce, która bardzo wpisuje się w moje zainteresowania muzyczne, co myślę stałych Czytelników nie dziwi. 

Otóż, wpadł mi ostatnio w ręce wydany w 2016 roku podręcznik dla gitarzystów, którego autor Luke Zecchin jest nie tylko teoretykiem, ale ma za sobą występy na żywo, godziny pracy w studiu i ponad dwadzieścia lat praktyki gry na gitarze. Play Guitar Better: The Quick-Start Guide to Great Technique - to podręcznik stworzony po to, aby pomóc gitarzystom grać komfortowo, dokładniej, bardziej efektywnie (nie mylić z efektownie!) i swobodnie.

Zawarte w książce porady może nie będą przydatne dla muzyków z wieloletnią praktyką, ale zapewne mogą pomóc tym, którzy nabrali już pewnej wprawy, ale ich złe przyzwyczajenia nie pozwalają im ruszyć dalej.
Jak podkreśla sam autor o  - ze złych przyzwyczajeń nie trzeba niszczyć, ale zastąpić je dobrymi nawykami.


Podręcznik jest napisany niezwykle klarownie, z poczuciem humoru i znawstwem tematu. Zecchin nie tylko wylicza podstawowe błędy gitarzystów, ale podaje konkretne ćwiczenia (do których znajdziemy w ebookach bezpośrednie linki), aby pomóc muzykom. 

"Play Guitar Better" to lektura obowiązkowa, odpowiadająca na podstawowe pytania, które chcieliście zadać, ale było Wam wstyd, ze tyle gracie i takich rzeczy nie wiecie, lub nie jesteście ich pewni. 

Książkę, w formie bardzo poręcznego ebooka znajdziecie na Amazonie obecnie w promocji jest bezpłatna do ściągnięcie, a prócz niej pięć innych podręczników:


Zapraszam również na stronę Autora: http://www.guitariq.com/, gdzie znajdziecie jego artykuły oraz materiały pomocne w nauce/poprawie swojej techniki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz