poniedziałek, 30 maja 2016

Wspaniała idea wprost z Władywostoku !!!

Przyznam się, że bardzo, ale to BARDZO lubię czytać oraz oglądać materiały dotyczące muzyki metalowej i rockowej, które zbierają w całość doświadczenie danego rejonu. Takim filmem w Rosji może się na przykład poszczycić Kaszyra/Ożerlje, których historię ciężkich brzmień zebrali ówcześni członkowie zespołu Третий Рим w filmie "Право на вечность". Ciekawym dokumentem jest też "Андеграунд: как не стать звездой", czy inne filmy, o których mogliście poczytać choćby w cyklu Historia rosyjskiego rocka na ekranie.

Dlatego niebywale ucieszyła mnie wiadomość, że grupa entuzjastów postanowiła udokumentować rodzimą scenę metalową. Co ciekawe Video Garage Films ma za sobą sporo doświadczenia - studio ma na koncie teledyski (w tym dla zespołów metalowych), a co roku wybierają jeden temat dotyczący Władywostoku i w ten sposób promują swoje miasto oraz region Kraju Nadmorskiego, które w zeszłym roku sfilmowali z lotu ptaka.


Film, który będzie nosił tytuł "ПроМетал. Тёмная сторона", z założenia twórców ma opowiadać o historii ciężkiego brzmienia rodem z Kraju Nadmorskiego oraz o ówczesnych zespołach i tendencjach w muzyce. Wezmą w nim udział muzycy komentujący poszczególne tematy, będzie też można zobaczyć jak wygląda dzień z życia przeciętnego muzyka, a także archiwalne fragmenty koncertów.

Tak ciekawy projekt zbiera fundusze na realizację na platformie Planeta.ru, gdzie w zamian za wsparcie finansowe możemy otrzymać różne podarki. Akcja jest rozpisana do 24 sierpnia, ale warto pewnie wcześniej o niej pomyśleć, zwłaszcza przy tak korzystnym dla nas kursie rubla.
Uważam, że warto wspomóc filmowców, bo z czasem odnoszę wrażenie, iż ciągle ubywa osób, którym wciąż się chce zajmować muzyką nie przynoszącą dochodów, a jedynie ogromną satysfakcję. A dokumentacja nieznanej powszechnie muzyki może ocalić ją od zapomnienia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz