poniedziałek, 4 stycznia 2016

Idziemy po nowe - Stonehand

Kiedy usłyszałam po raz pierwszy Stonehand wróciła we mnie nadzieja, że są takie zespoły, które grają solidny, prawdziwy metal. Bez ukłonów w stronę popu, bez zwracania uwagi na to, że ktoś może im zarzucić, iż grają niewspółczesną odmianę tego gatunku, bez podlizywania się młodszej publiczności.

Zespół powstał w 2006 roku w Woroneżu i póki co ma na swoim koncie cztery pełnowymiarowe albumy: "Long Road" (2008 r.), "New World Order" (2010 r.), "Black Baylon" (2001 r.) i "Evil Machine"(2013 r.).
W 2015 roku ukazała się płyta w hołdzie Rainbow - "Tribute To Rainbow". I tak jak nie lubię, gdy ktoś miesza przy klasyce, tak tym razem no nie mam się do czego przyczepić.


Co ciekawe, wszystkie płyty zawierały angielskojęzyczny materiał, od którego wraz z przejęciem roli wokalisty przez gitarzystę, zespół się odżegnał. Muzycy oświadczyli, że jest to dla nich zamknięty rozdział, nie będą wykonywać starych utworów i przerzucają się na rodzimy język.
Trzeba przyznać, że był to bardzo śmiały krok. Zwłaszcza, że musieli od nowa budować repertuar, a co gorsza, jednocześnie przekreślali swoje ogromne osiągnięcie jakim niewątpliwie był utwór nagrany w 2015 roku z pomocą Włada Pożarskiego, chłopaka obdarzonego nieprzeciętnym głosem (gorzej, że nie zawsze wykorzystuje go w tak szlachetnych utworach).

Muzykom udało się mianowicie nagrać - jak na mój gust - bardzo sympatyczny utwór z Vinnie Appice'm - tak tym, który kiedyś grał z Black Sabbath i zespołem Dio !!! Vinnie nagrał perkusję w swoim studio, zespół resztę dograł w Woroneżu.
Proszę nie wsłuchujcie się i wczytujcie w tekst, ważne, że muzyka jest BARDZO dobra.

Na pierwszą połowę 2016 roku zespół zapowiedział swój piąty album, który będzie miał tytuł "Без Права На Ошибку"/"Bez Prawa Do Błędu"/. 

Kawałki brzmią na tyle ciekawie, że nie przepuszczę premiery płyty, bo okazuje się, że nowy wokalista, choć śpiewa w zupełnie innej manierze - to ma czym ryknąć, a muzyka, choć ciężka, pozostała melodyjna. 

Jeśli chcecie śledzić razem ze mną poczynania zespołu - to zapraszam na profil Fb zespołu: https://www.facebook.com/Stonehand.Band

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz