środa, 17 grudnia 2014

Nadrabiamy zaległości (АРИЯ)

Przez miniony rok zespół zdążył nieźle "namieszać", a najmocniejszymi punktami ostatnich dwunastu miesięcy były trzy wydarzenia.

1. PIWO FAXE АРИЯ

Zespół podpisał kontrakt z duńską firmą browarniczą FAXE. Współpraca zaowocowała nowym typem piwa, które sygnuje zespół. Jest to nowy gatunek FAXE, którego smak muzycy sami komponowali. Cały proces trwał ponad trzy miesiące. A jaki jest rezultat tej kooperatywy? Jak piwo smakuje? Nie wiem, nie próbowałam, jak gdzieś uda mi się kupić to dam znać, choć do sprzedaży trafiła ograniczona ilość puszek (2,5 miliona).

Na świecie taka praktyka - łączenia nazwy zespołu z wyrobem - nie jest nowa, wiele zespołów ma swoje marki piwa, wina, a nawet całe zestawy do BBQ. W Rosji jest to jednak pierwszy taki przypadek - stąd cała akcja miała dużą reklamę i oddźwięk.

Co ciekawe, nad grafiką puszki pracował Igor 'Cashe' Łobanow - na co dzień lider grupy СЛОТ, a od święta autor tekstów ARII, pracujący również nad designem zespołu. O tym, jak wyglądał proces projektowania w ramach możecie się przekonać tu.


fot. mucmepukc.livejournal.com

2. ARIA- FEST

W tym roku festiwal trwał dwa dni (29-30 listopada) i odbywał się  w Klubie Stadium Live w Moskwie. Na jednej scenie zagrali pierwszego dnia: HammerFall(Szwecja), Edguy(Niemcy), Stratovarius(Finlandia) i Гран-КуражЪ(Rosja), W ostatni dzień na słuchaczy czekali: Lost Society(Finlandia), Mago De Oz(Hiszpania), Accept(Niemcy) oraz Gospodarze. 

Tak mocny, międzynarodowy skład nieczęsto można oglądać. Widać marka Arii ma w sobie jednak taki magnes, że kolejne grupy ściągnęły do stolicy, aby razem z Gospodarzami zagrać festiwal, który ma wszelkie przesłanki ku temu, aby stać się wydarzeniem roku.

fot. ze strony http://ariafest.com/

Występ Arii był szczególny, ponieważ na gitarze zagrał lider Гран-КуражЪ - Михаил Бугаев (Michaił Bugajew), który bardzo godnie zastąpił odbywającego leczenie Влфдимира Холстинина (choć, jeśli chcemy być dokładni - nie był to pierwszy występ tego gitarzysty w składzie Arii, bo już kilka koncertów miał on za sobą). 

I tu DUŻY pozytyw, bo nie spotkałam się z żadnym marudzeniem w necie, nikt nie pytał "a dlaczego akurat ten, a nie inny gitarzysta?". A po samym występie, kiedy Michaił Bugajew pokazał na co go stać - słychać wyłącznie pozytywne odzewy i to cieszy, bo gitarzysta naprawdę włożył sporo serca w swoje zastępstwo, a przecież rola "rezerwowego" na pewno go mocno stresowała.

Wielkie brawa i ukłony !!! A tu próbka tego, jak gra gitarzysta Гран-КуражЪ w składzie Arii: 

\

3. "Через все времена"  - 12 studyjny album Arii

Tak, last but not least - Aria wydała kolejny album! Zbiera on tak skrajne opinie, że radzę, abyście posłuchali go sami - najlepiej w całości i najlepiej z płyty. Sama nie silę się na ocenę, bo w tym wypadku jest ona zawyżona, z góry pozytywna i nieobiektywna :) Niechaj mnie Zośka o recenzje nie prosi... jak pisał klasyk ;) ale jak tu nie zachwycać się krążkiem, kiedy zespół wymienia cię w podziękowaniach...Dla mnie to OGROMNA sprawa, radość nie spływa ze mnie od momentu, kiedy się o tym dowiedziałam! Dla takich Rzeczy warto pracować przez kilka lat! 

materiały prasowe Zespołu

Album ukazał się w kilku wariantach - cyfrowym na iTunes, gdzie umieszczono wariant deluxe zawierający 21 ścieżek, czyli 10 utworów + bonus (wersja orkiestrowa jednego z nowych utworów) + wersje instrumentalne pierwszych 10 utworów.
Fizyczne nośniki można kupić w wersji podstawowej lub na dwóch krążkach w wersji deluxe.

I tak "z grubsza" tyle. Jeśli komuś mało, to zapraszam do gry "50 sekretów Arii". Bardzo wciągająca - mamy jeden ekran autorstwa Лeo Xao(który, a propos, można sobie zakupić w formie plakatu) z różnymi postaciami, przedmiotami, taki kolorowy miks, a w tle leci utwór Arii - naszym zadaniem jest kliknąć na fragment plakatu pasujący wizualnie do zapuszczonego kawałka. Oczywiście jest to gra, w której liczy się czas, więc wciąga, bo ciągle chcemy poprawić swój wynik :) Chwyt stary jak komputerowe gry, ale nadal działa! 

http://vk.com/app

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz