środa, 12 czerwca 2013

SPAINT


nazwa: SPAINT
rok założenia: 2005
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: rosyjski, angielski
oficjalna strona zespołu: http://www.spaint.org/

To jest ten zespół, o którym ostatnio pisałam, że znalazłam, a właściwie zostałam przez nich znaleziona. Trochę sceptycznie podchodzę do wiadomości typu: cześć, znaleźliśmy Cię, a to nasza muzyka. Jednak już przy pierwszym utworze przesłanym przez grupę byłam pozytywnie zdziwiona. Nie dość, że grają profesjonalnie, to jeszcze ich muzyka ma swój charakter! Trudno w gąszczu otaczającej muzyki grać mocnego rocka, w którym pobrzmiewają odróżniające, z całej masy innych podobnych, nuty.  A zespołowi SPAINT to się udało!

Ich muzyka jest zarazem bardzo tradycyjna, powiedziałabym nawet, że czuć w niej historię, korzenie radzieckiego rocka, a jednocześnie idzie z duchem czasu i bardzo przyjemnie się jej słucha. Zwłaszcza, kiedy śpiewają w rodzimym języku, bo po angielsku - jasne, też umieją, ale gdzieś umyka ta atmosfera, którą potrafią chłopaki stworzyć.

Na dzień dzisiejszy zespół tworzą: Michaił Krasnow(wokal), Andriej Manukjan(gitara), Paweł Rodiczew(gitara), Jewgienij Bagautdinow(bas) i Andriej Suchow(perkusja). Póki co zespół może pochwalić się nie małą gromadką fanów oraz cała listą zagranych koncertów. Z jednego z nich przedstawiam nagranie. Oddaje ono atmosferę koncertu, choć moim skromnym zdaniem - gdzieś w tej dynamice gubi się troszkę klimat utworów. Jakby nie było - posłuchać warto!Póki co ukazały się dwa albumy SPAINT. Oba wydała wytwórnia MAZZAR Records i chyba tam najłatwiej znaleźć płyty zespołu (oraz koszulkę!). Na pierwszym albumie gościnnie udzielił się Iwan Izotov - basista znany choćby z zespołu ЭПИДЕМИЯ, na drugim: Juliana Sawczenko - wokalistka АНДЕМ.

Dyskografia:

(2008) "Цепь притяжения"
(2011) "Вкус земли - цвет неба"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz