sobota, 18 maja 2013

FULL THROTTLE

A dziś zapraszam Was na spotkanie z zespołem FULL THROTTLE. Ich muzyka to klasyczny heavy metal z żeńskim wokalem, czyli gatunek, który ćwierć wieku temu miał się bardzo dobrze, a dziś...sami posłuchajcie.

- O waszej grupie w sieci na razie jest niewiele informacji, więc przedstawcie się proszę. Kto wchodzi w skład grupy na dzień dzisiejszy?


Jesteśmy zespół FULL THROTTLE, co w przekładzie z angielskiego oznacza "PEŁNY GAZ". Na dzień dzisiejszy skład grupy jest następujący: Julietta - wokal, Anatolij Guńko - gitara, Igor Prinisznikow - gitara, Igor Gienerałow - bas. Muzyczny styl wykonania najbardziej odpowiada mieszance hard rocka z heavy metalem. Główną tematyką wykonywanych utworów jest szybkość, wolność, wybór między życiem i śmiercią.


- Od kiedy zespół istnieje i czyim był pomysłem?


Grupa została stworzona w Kałudze w 2004 roku przez gitarzystę A.Guńko jako realizacja twórczości wyrażającej wewnętrzny świat ruchu motocyklistów. Na początku muzyczyny styl opierał się na klasycznym rocku. Później zmienił się na korzyść muzyki cięższej, a zarazem bardziej melodycznej.


- Pochodzicie z Kaługi. Czy prócz miejscowych koncertów, próbowaliście swoich sił na wyjazdach?


Kilka razy były występy wyjazdowe, ale wszystkie w granicach regionu kałuskiego. Mam y nadzieję, ze w niedalekiej przyszłości pojawią się nowe możliwości i perspektywy.


- Wasza muzyka to klasyczny heavy metal, czy jest dziś na niego w Rosji popyt?


Obecnie tendencja ciężkiej muzycznej mody dyktuje swoje prawa, klasycznym heavy metalem jest trudno kogoś zadziwić. Trzeba koniecznie eksperymentować, szukać nowego brzmienia, dodawać elementy innych stylów dla dodania życia, dla nasycenia dźwięki i oryginalności wykonania. Rzesze fanów heavy, chociaż przerzedziły się w ostatnim czasie, nadal są bardzo liczne.
- EP "Дороги жизни" to wasza pierwsza płyta?

W ciągu istnienia zespołu wcześniej pojawiły się także następujące płyty: w 2005 r. – pełno wymiarowy album «Ложь», w 2006 r. singiel «Рок-н-ролл». Od 2007 do 2010 r. mieliśmy przerwę w twórczej działalności, później planowaliśmy wypuścić pełno wymiarowy album w 2011 r.,ale nie doszło do tego z powodu twórczych tarć w zespole.
Ścieżki na «Дороги жизни» były nagrany i zmasterowane w 2012 r.

- On pojawił się na fizycznym nośniku? Pytam, ponieważ, jak wszyscy wiemy, płyty przeżywają duży kryzys.

EPka «Дороги жизни» została wypuszczona w formacie płyty internetowej. Planowaliśmy wypuścić ją także na fizycznych nośnikach, ale zarzuciliśmy tą ideę w związku z brakiem rzeczywistej potrzeby takiego rodzaju realizacji. Pełno wymiarową płytę będziemy wydawać na płytach rzecz jasna.

- Wyobrażając sobie, że życie zespołu to swojego rodzaju droga - na jakim jej etapie obecnie się znajdujecie?

Zdarzeń, które grupa przeżyła w ciągu swojego istnienia, jest dostateczna ilość, zarówno wesołych, jak i smutnych, co dało nam wystarczające doświadczenie i dojrzałość. Znajdujemy się na etapie rozwoju z dokładnie określonymi priorytetami i koncepcją.

- Muzycznych wpływów na pewno każdy z was mógłby wymienić wiele, a czy macie wspólnego idola, na którego się nakierowujecie?

Takiego jasno określonego idola nie mamy, jest kilku wykonawców, których twórczość jest pozytywnie odbierana przez cały zespół. Wszyscy kochamy metal.

- A jakie problemy was teraz dotykają?

Obecnie, jakiś konkretnych problemów nie mamy. Mamy bieżące kłopoty: grać nowe utwory, nagrywać i wypuszczać kolejną płytę,  skończyć zdjęcia do klipu itd.

- Dziękuję za rozmowę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz