czwartek, 16 maja 2013

BARGEST - rosyjskie wcielenie wilkołaka


nazwa: BARGEST
rok powstania: 2008
miejsce powstania: Biełogorod
język utworów: rosyjski, angielski
oficjalna strona zespołu: http://vk.com/bargest_metal


Zacznijmy od nazwy, bo może nie każdemu postać się kojarzy. Bargest - wcielenie siły i wściekłości w wilczej skórze(spotykany w różnych wariantach pisowni),  pochodzi z dawnych wierzeń ludowych w północnej Anglii (zwłaszcza z Yorkshire). Przedstawiany był jako potworny pies-zjawa o wielkich kłach i pazurach. Nieraz jego rozmiary urastały do wielkości konia, a oczy przybierały krwawo-czerwoną barwę. Ukazywał się tylko nocą i podobno ten, kto go wówczas zobaczył - szybko przenosił się na łono Abrahama. 
Istnieje także teoria, że Bargest był duchem zmarłego wilkołaka, który wrócił z zaświatów, ponieważ miał na ziemi coś ważnego do załatwienia.

Grupa BARGEST powstała Biełogorodzie, obrała sobie za muzyczny kurs alternatywny metal i zabrała się do pracy. Na dzień dzisiejszy skład zespołu tworzą: Aleksandr Samodiełow(wokal), Artiom Biełowodski(gitara), Denis Stamienow(bas) oraz Siemion Astierot(perkusja).
Historia zespołu, choć nie zbyt długa, to jednak zawiera w sobie już kilka ważnych wydarzeń, na które składają się, prócz wydanych płyt, bardzo dużej ilości koncertów(!), czy nagranego klipu, wspólne występy z zespołem CATHARSIS, ЧЁРНЫЙ ОБЕЛИСК, ТТ-34, ТКН, Amalgamma. 

Ilości koncertów można grupie pozazdroscić :)
fot. z archiwum zespołu

Na mnie, prócz rzecz jasna muzyki, najlepsze wrażenie wywarli sami muzycy - ludzie z dużym dystansem do siebie, wiedzą co chcą robić, stawiają sobie też ponad muzyczne cele. Ujmując rzecz najogólniej: panowie próbują łączyć przyjemne z pożytecznym, zakładając, że ich teksty mają sprowokować słuchaczy do myślenia. 

Ich muzyka to niespotykanie skondensowana dawka energii - polecam więc szczególnie na pobudkę! Dużo materiału można znaleźć na oficjalnym kanale BARGEST na YouTube.

Bardzo pozytywnie oceniam rzecz może nie najważniejszą, ale jednak znaczącą. Myślę tu mianowicie o logo zespołu. Po latach słuchania metalu, zapoznawania się z kolejnymi zespołami, powiem szczerze jakoś już nie bawią mnie powyginane, ociekające krwią napisy z czaszkami w tle. To nie te czasy. Po krótkiej wymianie zdań z basistą dowiedziałam się, że grupa powierzyła zaprojektowanie swojego logo profesjonalnej firmie. I ta zrobiła im logo na miarę czasów, z którego charakterystyczną literą zespół ma swój merchandising.

fot. z archiwum zespołu


Dyskografia:

(2010)  "Грешники" (EP)
(2011) "Exorcist" (singiel)
(2011) "Другой [Я]" (album demo)
(2012) "План Даллеса"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz