piątek, 19 kwietnia 2013

ROSA INFRA


nazwa: ROSA INFRA
rok powstania: 2006
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: rosyjski
oficjalna strona zespołu: http://www.myspace.com/rosainfraband

O tym zespole jest z każdym miesiącem coraz głośniej, a to pewnie m.in. za sprawą ich energicznego promotora - GlobMetal Promotions. Warto więc przyjżeć się im bliżej, żeby uchwycić moment zanim staną się tak sławni, że każdy będzie o nich słyszał.

Zespół założył wokalista, który jednocześnie gra na basie oraz jest autorem muzyki i tekstów - Nikołaj Korpuszyn. Trzeba przyznać, że takiego barytonu nieczęsto można posłuchać. W 2007 roku zespół, którego skład dopełnili: Jewgienij Bieljajew - gitara, Zinaida Azarowa - klawisze, Wsiewołod Akimow - perkusja, Artiom Razumowski - gitara, nagrał swoją pierwszą demówkę, a dwa lata później - singiel. 
W 2012 roku pojawił się ich pierwszy pełnowymiarowy album, a w 2013 epka zapowiadająca kolejną płytę, do której okładkę zaprojektował Mark Areskin. 

Choć nikt tego nie lubi, ale żeby móc się mniej więcej odnaleźć, spróbuję opisać ich styl. Najkrócej mówiąc to taki gothic metal, ale bardzo odświeżony przez industrialne brzmienie, które nieraz prowadzi w bardziej surowe gatunki muzyczne. Na koncertach często wspomaga ich drugi basista, tak, aby Nikołaj mógł bardziej skupić się na wokalnym przekazie utworów.

Jak mi wiadomo, ROSA INFRA wzięła także udział w nagraniu rosyjskiego tribute albumu poświęconemu niemieckiej grupie DIE KRUPPS, zorganizowanym przez wytwórnię Artificial Sun - tą samą, która zajęła się również wydaniem epki. "Inframorfozy" pojawiły się głównie w postaci cyfrowej, ale kolekcjonerski nakład 300 egzemplarzy wytłoczonych płyt pojawił się także w sprzedaży.


Dyskografia:

(2009) "Снова один"/"Znów sam"/ (singiel)
(2012) "Смена декораций"/"Zmiana dekoracji"/
(2013) "Инфраморфозы"/"Inframorfozy"/ (epka)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz