piątek, 1 marca 2013

KIPIEŁOW - nowa EPka


Tak, od kilku miesięcy już wiemy, że będzie nowa EPka, od kilku dni znamy zaś jej okładkę, spis utworów, a nawet jednej kompozycji mogliśmy przedpremierowo posłuchać na falach NASHE.RU. 
Na liście znalazły się dwa nowe utwory i dwa, zagrane w świeżych aranżacjach, hity starszej daty:

1. "Сальери и его Отражение"/ "Salieri i jego Odbicie"/
2. Aria Nadira z opery G.Bizet "Poławiacze pereł"
3. "Мертвая зона"/"Martwa zona"/
4. "Я Свободен" /"Jestem wolny"/

Pierwszy utwór to podono prwie mini opera, której za libretto posłużył legendarny spór między Mozartem i Salierim. Drugi utwór to aria z opery George'a Bizeta - myślę, że ten klasyczny motyw jest Wam skądinąd znany - a kipiełowskiej wersji można posłuchać tu. Trzecia kompozycja, to jeden z kilku utworów, które Walery skomponował będąc jeszcze w szeregach macierzystego zespołu. АРИЯ umieściła go na krążku "Герой асфальта" w 1987 roku. Teraz "Martwa zona" ma ożyć, jakby kuriozalnie to nie brzmiało. 
Ostatni utwór, to hit, na którym grupa КИПЕЛОВ wypłynęła jako nowy wówczas zespół wokalisty ARII. Ciekawe, czy przearanżowany po raz trzeci, zyska uznanie fanów?

Wszystkie utwory zostały nagrane z towarzyszeniem orkiestry "Globalis" i jak powtarzają wszystkie źródła - takiego Kipiełowa jeszcze nikt nie słyszał! Poczekamy - posłuchamy. Premiera krążka ma się odbyć jeszcze w marcu tego roku, a jego wydawcę będzie "Navigator Records".

PS. A tu jeszcze można popatrzeć na premierowe wykonanie Arii Nadira:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz