poniedziałek, 18 marca 2013

Jak rybki z AKWARIUM poszły do partyzantki

To była wiadomość dnia nie tylko w mediach stricte muzycznych, wszystkie rosyjskie środki masowego przekazu podały wiadomość dotyczącą grupy АКВАРИУМ. Informacja o rozwiązaniu zespołu była jednak na tyle emocjonująca, że wielu dziennikarzom umknął prawdziwy sens słów lidera - Borysa Grebienszczikowa - i co chwilę można naciąć się na efekt braku słuchania ze zrozumieniem.

Wokalista, kompozytor, tekściarz, filozof, guru kilku pokoleń ogłosił na falach radia Echo Petersburga, wyjaśnił, że z obecnym składem zagra jeszcze jeden koncert w Petersburgu i miesiąc później w Moskwie, natomiast letnie koncerty na trzech festiwalach i jeden własny występ - do czasu których zrobi sobie wakacje - będą ostatnimi i już w odnowionej szacie personalnej. "A co do grupy...byliśmy dostępni przez 23 lata, starczy. Dalej nie będzie nas można znaleźć. Excuse me! Wychodzimy poza radar, gdzieś tam do partyzantki. Bardzo mi się podoba pomysł, że zostanie po mnie tylko głos." Tak, grupa przez 23 lata nieustannie działała, jednak w zeszłym roku świętowała swój prawdziwie imponujący jubileusz pracy - 40 lat!

Przed skończeniem rozdziału pt.AKWARIUM, wiosną ukaże się jeszcze nowa płyta oraz mini album, a jeszcze dziś na kroogi.com ma się pojawić odnowiona wersja starego utworu.

Ku pocieszeniu, Grebienszczikow dodał, iż nie przestanie się zajmować muzyką, ale będzie się trochę inaczej nią zajmował.

Ostatnio, prócz muzyki, lider АКВАРИУМ wydał pięknie wykonaną książkę z jego opowiadaniem. Opowieść już kiedyś ukazała się drukiem, ale tym razem dostała imponującą oprawę i oczywiście jej nakład jest tak mały, że nazwano go "kolekcjonerskim" (tak, wiem, mogę sobie wybić z głowy, że znajdę egzemplarz dla siebie).No to na koniec, na pocieszenie - "Come Together" beatlesów w wykonaniu Grebienszczikowa i Joanny Stingrey. Kim jest ta kobieta? O niej już niedługo :)PS. To jeszcze na koniec przywitam się po przerwie i zapowiadam większą aktywność niż w ostatnich dwóch tygodniach :) A tych, którzy chcą blizej poznać historią zespołu АКВАРИУМ  zapraszam tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz