sobota, 2 lutego 2013

GRIZZLY KNOWS NO REMORSE


nazwa: GRIZZLY KNOWS NO REMORSE 
rok powstania: 2009
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: angielski
oficjalna strona zespołu: http://grizzlyknowsnoremorse.com/

Ogladając ostatnio film "Get True Stay Loud" rzucił mi się w uszy zespół GRIZZLY KNOWS NO REMORSE i dlatego dzisiaj kilka słów o nich. Najpierw grupa, której styl określa się jako southern rock / hardcore, zrobiła wokół siebie dużo pozytywnego szumu w moskiewskim środowisku muzycznym. Oczywiście zaczynali skromnie i nadal jednak są kapelą raczej "garażową", ale ich sława zatacza coraz szersze kręgi. 

Sławę przynosi im nie tylko muzyka, ale i spontacznie dzikie występy. Dla mnie ich muzyka broni się póki co sama, więc nie muszą oblewać publiczności piwem, jednak słuchaczom - sądząc po ich reakcjach w Internecie - takie zachowanie się podoba i tego od GRIZZLY KNOWS NO REMORSE oczekują.Ze zdziwieniem zobaczyłam, że wokalista został zaproszony przez ЧЁРНЫЙ ОБЕЛИСК do nagrania jednego z kawałków, który trafił na ich składankę odnowionych utworów. Chłopak całkiem nieźle sobie poradził i trzeba przyznać, iż pokazał bardzp ciekawą interpretcję (w odróżnieniu od niektórych gwiazd, które zaśpiewały z zadęciem i bez pomysłu). 

Choć sami muzycy przyznają się do inspiracji muzyka takich zespłów jak  EVERY TIME I DIE, NORMA JEAN, ARCHITECTS, CHASING VICTORY, MOTORHEAD, FOO FIGHTERS czy MAYLENE AND THE SONS OF DISASTER,  to dla mnie ich brzmienie jest najbliższe wczesnym nagraniom CORROSION OF CONFORMITY.

Dyskografia:

(2009) Flashback And Hangover (EP)
(2010) Watch Me Playing Rock 'N' Roll (singiel)
(2011) Bearotica (LP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz