środa, 30 stycznia 2013

Stillife - kołysanki dla rockowych dziecinazwa: STILLIFE
rok powstania: 1998
miejsce powstania: Rostów nad Donem
język utworów: angielski, niemiecki, rosyjski
oficjalna strona zespołu: http://stillife.ru/

Kiedy przeczytałam opis, gdzie nazwano gatunek muzyczny, w którym porusza się STILLIFE, jako elektro-gothic/darkwave, to powiem szczerze ucieszyłam się, iż wcześniej posłuchałam ich utworów, bo pokrętna  terminologia raczej by mnie nie odstraszyła od zespołu. 

STILLIFE powstał jako duet założony przez Stanisława Iwanowa "Stan_I" oraz Michaiła Sokołowa "M.S.". Po dwóch latach pracy, panowie własnymi siłami wydają debiutancki album, który ukazuje się jeszcze na kasecie. Rok później zespół trafia pod skrzydła jednej z największych wytwórni - Irond - a ich pierwszy album pojawia się na płycie kompaktowej wraz z bonusowymi utworami.

Na kolejnym albumie STILLIFE dokonał ciekawego zabiegu umieszczając cover niemieckiej grupy, a ta dla odmiany umieściła jedną z niemieckojęzycznych kompozycji na swoim krążku.

Z okazji swojego dzisięciolecia grupa postanowiła wydać limitowaną płytę, ale przy jej realizacji o mało nie doszło do rozpadu STILLIFE. Skończyło się tym, że krążek owszem ukazał się, jednak działalność zespołu została zawieszona na najbliższych kilkanaście miesięcy.

Kolekcjonerskie wydanie "Lullabies"


Na szczęście dla swoich fanów panowie znów zeszli się w studio, bo jak stwierdzili życie jest zbyt krótkie by je marnować i postanowili zabrać się do pracy. Trzeba przyznać, że taka postawa dość szybko przyniosła owoce. Duet nagrał prócz własnych nowych utworów, cover «A.u.S.» LACRIMOSY.

W ostatnim dniu 2012 roku swoją premierę miał najnowszy album "Lullabies", który mnie zauroczył! Niby żadnych fajerwerków tam nie ma, a podobnych wykonań kołysanek pewnie można by znaleźć wiele, jednak dla mnie STILLIFE świetnie wpasowali się rockowo-gotyckim pazurem w klimat usypiających piosenek. A jak jeszcze dodam do tego, że powyższy krążek można kupić w pięknej kolekcjonerskiej wersji - to nic tylko jej szukać. A jak mi nie wierzycie, ze to ciekawa muzyka, to posłuchajcie zapowiedzi "Lullabies" w pigułce.
Dyskografia:

(2001) Raining December
(2002) Only Silence (EP)
(2003) Remembrance
(2005) Memories
(2008) Destiny
(2012) Lullabies

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz