sobota, 12 stycznia 2013

CRIMSON BLUE


nazwa: CRIMSON BLUE
miejsce powstania: Moskwa
rok powstania: 2007
język utworów: angielski
oficjalna strona zespołu: http://crimsonblue.ru

Zespół był wcześniej znany pod nazwą TRAGIC RAVEN, przeszedł zmianę stylistyczną i kilka zmian personalnych. Dziś ich grupa jest coraz bardziej rozpoznawalna na rosyjskim, ale nie tylko, rynku muzycznym.

Założycielami zespołu była wokalistka Dominica "Dani" Hellstrom i gitarzysta Iggy Hans, którzy do dziś tworzą ideologiczny tandem, wokół którego skupiają się pozostali muzycy (na dzień dzisiejszy dopełniają ich basista - Alez Verge oraz perkusista Jenn). W swojej muzyce od początku starali się łączyć motywy art-rocka i nu-metalu. Brzmi paradoksalnie, ale takie były zapatrywania dwójki założycieli, którzy wzorowali się na takich zespołach jak YES, GENESIS, CAMEL oraz KOЯN i TOOL jednocześnie. 


Kiedy w końcu po półtora roku prób udaje im się nagrać inetrnetowy album, bez menedźera, promocji ze strony wyskonakładowej prasy, nie mówiąc już o telewizji czy radiu, zespół wypływa na szerokie wody. Kolejny album CRIMSON BLUE nagrali w ciągu 35 dni i ukazał się nakładem jednej z największych wytwórni.

Dziś zespół ma już własny, rozpoznawalny image i konkretnie sformułowaną misję: "Dać swoją twórczością każdemu człowiekowi poznać męki poszukiwania światłości, sztuki, wieczności". Co ważne -grupie udało się dość szybko wypracować specyficzny entourage, w którego skład, prócz teatralnych scenicznych strojów, wchodzi talizman Carol, znak z logo, którego kształt znajdziemy też w oryginalnym statywie mikrofonu wokalistki.

CRIMSON BLUE starają się być grupą ponadpokoleniową - tak przynamniej sami o sobie mówią, jednak moim zdaniem szybciej (choćby ze względu na image) przyjmie ich młoda publiczność. Jest o nich co raz głośniej, a będzie jeszcze głośniej. Nabierają rozpędu i być może za parę miesięcy będziecie mogli powiedzieć, że o tej słynnej grupie z Rosji, to już czytaliście:)

Dyskografia:

(2010) "Iceland" (album internetowy)
(2011/12) "Innocence"
(2012) "Tonalli" (siengiel internetowy)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz