poniedziałek, 3 grudnia 2012

"Aryjska" rodzina nie śpi!

Ledwo na muzycznym horyzoncie ukazała się płyta DVD z koncertu ARII, a już pojawiają się kolejne wiadomości od tych muzyków, którzy kiedyś przez ARIĘ przeszli. 

Pierwsza pojawiła się wiadomość z obozu Siregieja Terentjewa - byłego gitarzysty ARII. Zwany potocznie Terją, Siergiej w 2002 roku, kiedy zespół rozpadał się na dwie części, poszedł za Kipiełowem i stworzył część pierwotnego składu grupy KIPIEŁOW. Natomiast po odejściu od Walerego, założył własny zespół ARTERJA. Jego karierę przerwał wypadek samochodowy. Gitarzysta był kierowcą, młoda studentka zginęła pod kołami jego samochodu. Siergiej wezwał pomoc, a potem pozbawiony prawa jazdy na trzy lata, z karą pieniężną wysokości 1,9 mln rubli, które musiał wypłacić rodzinie ofiary, trafił na cztery lata do kolonii karnej o złagodzonym reżymie. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że mógł w tym czasie nieraz grać koncerty i pojawiać się w studiu nagraniowym, czyli nie tak źle, jakby się mogło wydawać.

ARTERJA ostatnio ogłosili, że odchodzi od nich wokalista. Wrzucili filmik, gdzie Grigorij pożegnał się z fanami  i grupą, ucinając tym samym już w samym zarodku spekulacje, które mogła zrodzić ta zmiana.Na jego miejsce przyszedł zaś Aleksandr Kep z grupy THE ARROW, której drogi niejednokrotnie w swojej historii krzyżowały się z drogami ARII.

Również niedawno przypomniał  o sobie zespół Siergieja Mawrina (też ex-gitarzysty ARII i KIPIEŁOWA). Muzycy zapowiedzieli pojawienie się ich nowego albumu "Противостояние"/"Opozyjca"/ już 12 grudnia. Jak możemy przeczytać w notatce dotyczącej nowego albumu: Siergiej niejednokrotnie w wywiadach mówił o chęci stworzenia mini opery, ale za każdym razem później wycofywał się z jej realizacji. Tym niemniej album, który otrzymał złowieszczy tytuł, jest właśnie taką mini operą, z mocno podkreśloną koncepcją społeczną, która  wyraża opinie autora dotyczące dzisiejszej rzeczywistości. Na płycie jest  11 utworów z zupełnie nowym brzmieniem. W nagraniu wzięli udział tacy giganci rodzimej sceny metalowej jak: Witalij Dubinin, Dmitrij Borisienkow, Michail Żytniakow, Artur Bierkut, Aleksiej Bułhakow, z których każdy wykonuje swoja arię w dużym utworze.

A tak bedzie prezentowała sie okładka nowego albumu MAWRINA:


Grupa KIPIEŁOW także nie daje zapomnieć o sobie. Przez całą ostatnią trasę fani mogli czytać i oglądać dzienniki pokładowe zespołu. A na koniec podarowali skrót wydarzeń z Petersburga, gdzie słynna gitara "Ural" miała też swój udział....Popatrzcie sami:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz