poniedziałek, 26 listopada 2012

Rosyjska KORSYKAnazwa: КОRSИКА/KORSYKA/
rok powstania: 2006
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: rosyjski, angielski
oficjalna strona zespołu: http://www.kopcuka.ru/

Zespół założyli: Oleg Michajłow (wokal i główny kompozytor), Artiom Jefimow (perkusja) i Julia Kej (autor tekstów, menedżer artystyczny). Przez lata przez zespół przeszło kilku muzyków, w tym Iwan Izotow - basista znany z EPIDEMII.

KORSYKA to zespół o tyle ciekawy, że kiedy go słucham mam z jednej strony wrażenie, że to jest bardzo klasyczny heavy metal, a zdrugiej nie da sie nie usłyszeć zupełnie nowych nut, nieraz bliższych nu-metalowym zespołom. W każdym razie głos wokalisty i jednocześnie jednego z założycieli grupy, jest bardzo melodyjny, a zarazem głęboki i ciepły. 
Melodia, to jest to, co wyróżnia ten zespół z wielu mu podobnych. Jest jej dużo - a to jest to co tacy maniacy jak ja lubią najbardziej. Jest mocno, melodyjnie i z sensem. Czy trzeba coś jeszcze?

Na zachętę załączam krótki filmik z wystepu w znanym moskiewskim Klubie "B", w czasie którego wokalista nałożył na siebie podpaloną kurtkę. Oczywiście komentarze internautów - czyli gatunku homo narzekatus - skomentowali, ze za mało płomieni i w ogóle nic nie widać. No fakt, gdyby wokalista sie spalił na scenie to co innego, byłaby sensacja i można by pochwalić taką "rockerską" śmierć. Więc, żeby nie było, odrazu uprzedzam ognia jest mało, frontmen przeżył, a ja i tak się dziwię, że pozwolili mu na to w klubie:)Ostatni album zespołu  "Точка Невозврата" /"Punkt Bezpowrotny"/ poprzedziło pojawienie się dwóch singli. KORSYKA wzięła także udział w nagrywaniu tribut-albumu z okazji 25-lecia istnienia ARII. Ich wersję "Возьми мое сердце"/"Weż moje serce"/ możecie posłuchać tu.

Dyskografia:

(2007) "Играй!" / "Graj!"/
(2007) "Романтика" /"Romantyka"/
(2009) "Апокалипсис afterparty" /"Apokalipsa afterpaty"/
(2010) "Альтернативы.net" /"Aleternatywy.net - gra słów, "net" można też przeczytać jak "niet", czyli "brak")
(2012) "Точка Невозврата" /"Punkt Bezpowrotny"/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz