środa, 26 września 2012

Cóż za wrzesień!

Pogoda jak drut, a do tego tyle nowej muzyki!
Dziś chciałam znaleźć choć na temat września, ale takiego pozytywnego i proszę znalazłam przy okazji bardzo ciekawy zespół.

A interesująca jest oczywiście muzyka tejże grupy. Nie szufladkujmy ich - lepiej posłuchajmy, bo tyle pozytywnej energii okraszonej ostrymi rockowymi riffami, to już dawno nie słyszałam! Aha, proszę doczekać do refrenu, a nie wyłączać po pierwszych taktach! Naprawdę warto!



Spieszę donieść, że zespół, który tak pobudził Waszą krew to grupa NAVARA. Jednak warto zacząć od początku, czyli od Forresta Gumpa...

Zespół Forrest Gump powstał w 1996 roku w Öskemen, czyli Ust'-Kamienogorsku. Miasto znajduje się na wschodzie Kazachstanu i stanowi stolicę obwodu wschodniokazańskiego. Proszę się absolutnie nie denerwować, to jest daleko od nas, ale tam też jest pięknie.


Wracając do Forresta Gumpa - w 1998 roku zespół przeniósł się do Ałma-Aty i tam nagrał swój debiutancki album. Po kolejnych dwóch latach zespół trafił do Moskwy, a w 2002 roku panowie nagrywają demo i robią sobie urlop. Długi urlop. Chyba dużo zaległego mieli, bo wracają dopiero w 2011. A w tym roku grupa zmieniła nazwę na NAVARA. Podobno to już drugi raz, kiedy muzycy decydują się na zmianę, chociaż ta pierwsza się nie przyjęła. 

Oczywiście przez ten czas zespół przeszedł kilka zmian personalnych, ale sam muzyczny kierunek został jednak utrzymany. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz