czwartek, 13 września 2012

ARIDA VORTEX


nazwa: ARIDA VORTEX
rok powstania: 1998
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: angielski, rosyjski
oficjalna strona: http://aridavortex.ru/

Jeśli lubicie melodyjny power metal - to coś dla Was. Ostatnio pisałam o solowej płycie Romana Gurjewa, który wydał album pt "Child of the 80's". Album na tyle mnie zaintrygował, że po pierwsze kupiłam go sobie na tradycyjnym nośniku (ponieważ kupowałam od samego autora - obiecał, iż przyśle z autografem - jak dojdzie, to nie omieszkam się pochwalić :D), a po drugie zmotywowało mnie to do dalszych poszukiwań.

Roman Gurjew wraz ze swoim bratem Iwanem (też gitarzystą) założyli zespół VORTEX, który dla odróżnienia od podobnie brzmiących projektów w 2001 przechrzcili na ARIDA VORTEX. Tak naprawdę grupa dostała skrzydeł, kiedy w jej szeregach pojawił się nowy wokalista - Andriej Łobaszow. Ten głos powinien być już polskiemu słuchaczowi znany - to on śpiewał rolę Torwalda na "Elfowym rękopisie" EPIDEMII. 

Myślę, że stosując pewien skrót myślowy, można uznać, iż ARIDA VORTEX to wspólne dzieło Romana Gurjewa (jako współzałożyciela, głównego kompozytora oraz tekściarza) i Andrieja Łobaszowa, który swoim głosem podniósł zespół na najwyższą półkę.

Zespół jest dobrym przykładem, że kiedy robi się dobrą muzykę, to można do siebie przekonać nawet tych, którzy na co dzień nie przepadają za power metalem. Dlatego polecam z czystym sumieniem, pomimo, że po angielsku;)

Ostatni album można legalnie ściągnąć ze strony zespołu, a następny podobno jest w trakcie składania. Ma być tym razem rosyjskojęzyczny. Czekamy!

Posłuchajmy więc czegoś z ostatniej płyty:Dyskografia:

(1999) "Diamond" (demo)
(2003) "Evil Sorcery" 
(2006) "Flames of Sunset" 
(2011) "Invisible Tension" 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz