piątek, 20 lipca 2012

Wampiryczny cover

"Wampir" to jeden z utworów, który znalazł się na ostatniej płycie ARII z udziałem Walerego Kipiełowa - "Chimera". Później Walery założył zespół pod własnym nazwiskiem, a ARIĘ wokalnie zasilił Artur Bierkut.

Wracając do "Wampira", dziś przedstawiam cover w wykonaniu grupy AMALGAMA. Jak dla mnie instrumentalnie ciekawy, gorzej z wokalem, ale nie oszukujmy się z Kipiełowem niewielu może się równać. Najbardziej interesujące w tej wersji są słowa. AMALGAMA sięgnęła bowiem do pierwszej wersji tekstu! Jego autor - Margarita Puszkina - przedstawiła "aryjczykom" pierwowzór, ale ci (jak to często u nich bywa)poprosili o poprawki. Stąd zachowały się różne redakcje tekstu.


"Wampir" jest utworem, który trafił także na karty książki Siergieja Łukjanienko "Dzienny patrol", gdzie jeden  z bohaterów będąc właśnie wampirem z zachwytem słucha utworu ARII. Bohater komentuje wykonanie utworu, mówiąc, że Kipiełow też musi być Innym (czyli w tym wypadku: wampirem), bo tak świetnie wczuwa się w tekst mówiący o ciężkim życiu wampira...

Czy ja wiem? ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz