poniedziałek, 9 lipca 2012

OLVI


nazwa: ОЛЬВИ /OLVI - jest to jeden z wariantów imienia bohatera z dramatu "Peer Gynt"/
lata działalności: 2001-2009
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: rosyjski
oficjalna strona: http://www.olvy.ru/


Swoją historię grupa zaczęła pisać dokładnie 3 listopada, kiedy to odbyła się pierwsza próba. Jak wspominają wszystkie źródła, pierwszy skład zasilili: Timofiej Szczerbakow(gitarzysta, jedyny niezmienny członek zespołu), Aleksandr Razin(wokal), Denis Kabanow(bas) i ktoś tam na perkusji, kogo imienia i nazwiska nikt nie pamięta... Ten kwartet bardzo krótko się ostatł w takiej postaci, bo miejsce basisty zajął Andriej Siergiejew (a potem do końca grał już Ilja Jegoryczew), miejsce gitarzysty przejął Siergiej Dołbniew (i grał już do końca), a za mikrofonem po około 20 innych kandydatach, stanął Andriej Łobaszow (też śpiewający do końca istnienia zespołu), a za perkusją usiedli kolejno: Jurij Zabielnikow i Denis Zołotow. 

Muzycy nastawili się na granie power i speed metalu.

Pierwszy koncert grupy był od razu skokiem na głęboką wodę, bo OLVI wystartowali na festiwalu CZAS ROCKA, gdzie wystąpili z programem składającym się z własnych kompozycji. Kiedy utwory nabrały już ostatecznego kształtu, zespół przystąpił do nagrań, a pomagał im w tym Siergiej Terentjew - ówczesny gitarzysta ARII. 
Przy nagrywaniu kolejnego albumu grupie udało się nawiązać współpracę z dwiema tekściarkami: legendarną Margaritą Puszkiną i powoli coraz bardziej znaną Anną Bałaszewą (obecnie współpracującą z grupą MAWRIN).

Andirej Łobaszow w 2005 roku wystąpił gościnnie w nagraniu "Elfowego rękopisu"  -  pierwszej rosyjskiej metal-opery, którą nagarał grupa EPIDEMIA. Natomiast dzięki temu projektowi i nowym znajomościom otworzyła się nowa perspektywa dla OLVI.

(od lewej) Andriej Łobaszow i Maksim Samoswat 

OLVI trafili bowiem do Maksima Samoswata i jego nowo otwartego studia. Maksim (śpiewający wówczas w EPIDEMII) wraz z kolegą z zespołu MECHANICAL POET (w którym śpiewał wcześniej), perkusistą Tomem Tokmakowem pomógł kolegom po fachu nagrać płytę cięższą od ich debiutanckiego krążka. przy okazji OLVI zainteresowała się największa rosyjska wytwórnia związana z ciężką muzyką: CD-MAXIMUM.

Kolejne przetasowania personalne nie wpływały jednak dobrze na klimat w zespole i 13 grudnia 2009 roku - w dzień trzecich urodzin słynnego Klubu B - miał miejsce ostatni koncert OLVI. Tak zadecydował Szczerbakow.

Do dziś zespół jednak nie mówi o tym, że był to ich ostateczny krok i swoje posunięcie nazywają zawieszeniem działalności. Czy jednak mają szansę na reaktywację? Wydaje mi się, że brak im trochę chęci  i co gorsza nie mają pomysłu na siebie. Może lepiej, że milczą, bo szkoda by niszczyć wizerunek, który wypracowali przez 8 lat pracy.
Dyskografia
(2002) "Отступиться" /"Odsunąć się"/ - album demo
(2006) "Тьма и свет" /"Mrok i światło"/
(2009) "Последнее небо" /"Ostatnie niebo"/
(2009) "Сказочный сон" /"Bajkowy sen"/ - mini album produkcji własnej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz