wtorek, 3 lipca 2012

Festiwal НАШЕСТВИЕ


Festiwal НАШЕСТВИЕ /INWAZJA/ wystartował w 1999 roku. Redakcja stacji radiowej NASHE.RU wpadła na pomysł organizacji festiwalu jako formy świętowania rocznicy swojego istnienia w eterze. Jako, że rocznica wypadała zimą, dlatego też pierwsza edycja została przeprowadzona w ścianach Domu Kultury im.Gorbunowa, czyli w tzw.Gorbuszce. Po tym doświadczeniu organizatorzy słusznie doszli do wniosku, że taka impreza potrzebuje jednak otwrtej przestrzeni i już w nastepnym roku przeniosioną ją na lato i w plener.

I tak w 2000 roku druga edycja festiwalu przebiegała już na hipodromie w podmoskiewskiej miejscowości Ramienskoje. W ciągu 13 lat impreza była kilkakrotnie przenoszona. W 2003 roku odbyła się wyłącznie na falach radia ze względu na wcześniejszy atak terrorystki samobójczyni na festiwalu КРЫЛЬЯ/SKRZYDŁA/ oraz braki w zabezpieczeniu festiwalu. Za to w 2005 roku INWAZJA odbyła się dwukrotnie: raz w Rosji, a raz w Kazachstanie, a w 2007 poległa organizacyjnie i nie odbyła się w ogóle.

Mimo tak burzliwej historii НАШЕСТВИЕ nadal pozostaje jednym z największych festiwali w Rosji i gromadzi wielotysięczną widownię. 

W tym roku gwiazdami INWAZJI będą m.in. łotewski zespół BRAINSTORM, ПИЛОТ, ДДТ, СМЫСЛОВЫЕ ГАЛЛЮЦИНАЦИИ, АЛИСА, LOUNA, АКВАРИУМ, КИПЕЛОВ, ПИКНИК, УНДЕРВУД, СЕРЬГА, СПЛИН, СЛОТ, AMATORY i inni.

Na zachętę dziś materiał sprzed roku i występ ARII jeszcze z Arturem Bierkutem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz