poniedziałek, 23 lipca 2012

ECLIPSE HUNTER


nazwa: ECLIPSE HUNTER
rok powstania: 2004
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: angielski
oficjalna strona: http://www.eclipsehunter.net/

To może dziś otworzmy naszą historię muzyką:Zacznijmy historię od tego, że grupę założył nie wokalista, nie gitarzysta, a keyboardzista. To raczej rzadkość, żeby zespół tworzył się wokół tego instrumentu i właśnie ten instrumentalista tworzył jego trzon.
To jedna sprawa (choć w tym wypadku drugoplanowa, jeśli patrzeć na to, czym zespół zwrócił moją uwagę), a następna to taka, że zespół nagrywał swoje kompozycje w studiu zespołu CZARNY OBELISK. O! i tu już jesteśmy w domu:) 

Klawiszowiec - Andriej Osokin dyskretnie udzielił się na zachwalanym przeze mnie "Martwym sezonie" CZARNEGO OBELISKU, a także nieraz gościnnie podgrywa na koncertach starszych kolegów. Piszę "podgrywa" nie dlatego, że czepiam się jakości wykonywanej muzyki, a wypowiadam się o jej oszczędności, co mnie skądinąd cieszy.

ECLIPSE HUNTER wziął także udział w nagraniu tributu dla CZARNEGO OBELISKU, gdzie zagrali jeden z moich ulubionych utworów "Miecz". I tak jak za wybór - bardzo pochwalam, to co do wykonawstwa - panowie też nie muszą się wstydzić.

Tu na koncercie z pomocą wokalną Dmitrija Borisienkowa (to ten, który śpiewa jako pierwszy i o mały włos nie niszczy keyboardu) oraz rytmiczną - byłego perkusisty CZARNEGO OBELISKU - Władimira Jermakowa.Zespół z mojej perspektywy ma całkiem ciekawe pomysły, tylko brakuje mu chyba wciąż porządnej wizji siebie. Ich poszukiwania własnego brzmienia w ostatnim czasie sprzęgły się z poszukiwaniem nowego gitarzysty.
Jakby na nich nie patrzeć wszystko idzie tak jakoś topornie...a potencjał gdzieś tam drzemie, choć mam wrażenie, że największy drzemał w tym wioślarzu, który opuścił grupę. Wyglądał jak ta lala, ale grał całkiem nieźle:)

Cóż, jeszcze nie czas, aby o nich wyrokować. Czekam na następny album i mam nadzieję, że znajdę tam spójną ideę wyrażoną w dobrej muzyce.

Dyskografia:

(2007) "Lost Symphony" (demo)
(2009) "One"
(2011) "Heartbreaker" (singiel)
(2011) "Unlimited Edition"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz