poniedziałek, 25 czerwca 2012

TRZECI RZYM


nazwa: ТРЕТИЙ РИМ /TRZECI RZYM/
rok powstania: 2003
miejsce powstania: Moskwa (a dokładniej miasto Ożerielje w obwodzie moskiewskim)
język utworów: rosyjski
oficjalna strona: www.thirdrim.ruhttp://vk.com/third_rim

W swoim mieście ten kwartet był już od dawna rozpoznawany. Od ukazania się ich debiutanckiej płyty, która zawojowała serca fanów hard rocka, TRZECI RZYM ruszył na podbój Moskwy i nie tylko. Choć na swoim koncie chłopaki mają póki co dwa albumy i jeden internetowy singiel, to już teraz warto zacząć ich słuchać i uważnie śledzić, co będą robili dalej.

Oba albumy zawierają bowiem materiał rzadko spotykanej wysokiej jakości. Wszyscy muzycy, udzielający się w grupie, świetnie wiedzą do czego służą im instrumenty. Perkusja, za którą siedzi Jurij Lankin - jest mocna, a zarazem pomysłowa, bas, który dzierży Paweł Frołow - jest pomysłowy, soczysty i dobrze słyszalny (!), gitara solowa, którą zmusza do grania Michaił Rupczew - tworzy prawdziwy hard rock, zahaczający nieraz o metal, a wokal, którym włada wraz z gitarą rytmiczną Siergiej Smoljaninow - brzmi w zaśpiewach jak głos Bruce'a Dickinsona. Czy trzeba jeszcze coś dodawać?

Może warto przytoczyć trochę może patetyczne, ale zawierające dozę racji, słowa jednego z dziennikarzy, który pisał: Chłopaki starają się połączyć poezję rocka z melodyjnością zachodnich grup. 
Cóż, co by nie napisać i tak trzeba ich po prostu posłuchać. TRZECI RZYM to w skali od 1 do 10 - znalezisko zasługujące na 10!

A poza działalnością stricte w ramach zespołu, chłopaki z TRZECIEGO RZYMU założyli własne studio, które moe pochwalić się niezłym sprzętem! Natomiast o efektach ich pracy studyjnej możemy się przekonać sięgając po nagarnia tejże grupy, która fantastycznie sprawdza się również na koncertach.Dyskografia:

(2009) "Лихолетье безмолвия" /"Ciężkie lata milczenia"/
(2011) "Движение вперёд"/"Ruch naprzód"/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz