sobota, 9 czerwca 2012

Świetny rock z Tatarstanu [don't panic!]

Tylko spokojnie, "proszę się absolutnie nie denerwować", Tatarstan choć brzmi bardzo egzotycznie to nie Złota Orda i Tuhaj Bej! Tatarstan to republika leżąca w zachodniej Rosji, o tu:


Prócz bogatych złóż nafty, gazu ziemnego i gipsu republika może pochwalić się bogata kulturą. Rok 2012 został ogłoszony rokiem dziedzictwa historyczno-kulturalnego. Tatarstan może być dumny natomiast nie tylko ze swej przeszłości. Wśród muzyki, która powstaje na tamtym terenie jest m.in. fantastyczny zespół z Czystopola.


Dziś na zachętę teledysk wspominanej grupy АнимациЯ, który nawiązuje zarówno do tradycji, jak i do bardzo aktualnej rzeczywistości (perkusista gra na klipie na puszkach po konserwach, w tej po lewej były szprotki lub inne małe rybki w oleju [nazwa "szproty" funkcjonuje w dwóch znaczeniach: jedna oznancza po prostu ten gatunek ryb, a druga konserwy z małych wędzonych ryb w oleju], a w w tej po prawej ryba, która ostatnimi czasy stała się w Rosji BARDZO popularna i to nie koniecznie za sprawą walorów smakowych. Jaź to taki karpik, który został złapany przez pewnego wędkarza, zasadzającego się na ten gatunek od ponad dwudziestu lat. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby ów wędkarz nie sfilmował swego połowu i nie wrzucił tego filmiku do sieci. Jego radość obejrzało prawie 900 tysięcy użytkowników, a na ten krótki film doczekał się już wielu parodii i nawiązań).

Na dziś to tyle - na ciąg dalszy zapraszam w poniedziałek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz