środa, 13 czerwca 2012

Ściany Wiktora Coja

Jest w Rosji kilka ścian, które fani śp. Wiktora Coja - lidera grupy KINO - zapełniają pieczołowicie malunkami, cytatami z utworów tegoż zespołu, układają pod nimi znicze i kwiaty. Najbardziej znana jest ta, którą możemy zobaczyć w Moskwie.

Moskwa


Jednak takimi ścianami pamięci może pochwalić się jeszcze kilka miast i to nie tylko w Rosji:

Prochładnoje (Rosja)

Tuła (Rosja)

Mińsk (Białoruś)

Do niedawna swoją ścianą Coja mogło cieszyć się również miasto Jarosław, ale przy okazji rozbudowy biura Sbierbanku, murek zburzono i zostały po nim tylko zdjęcia:

Jarosław (Rosja)

Za nieco ponad tydzień do miast, które upamiętniają Wiktora dołączy Kaliningrad. Z okazji pięćdziesiątych urodzin Coja zostanie odkryta nowa ściana z nowym konceptem. Tym razem będzie to coś na wzór alei gwiazd, gdzie przyjeżdżający do Królewca rockowi wyjadacze będą mogli zostawić odcisk swojej dłoni (chęć odsciśnięcia swojej ręki zgłosił już Jurij Szewczuk z DDT). 

Samo miejsce upamiętniające Wiktora ma przedstawiać krzesło i pozostawioną gitarę, bo jak skomentował  ideę sam autor: Wiktor Coj nie umarł - on tylko wyszedł zapalić.

Najbardziej enigmatyczną informacją dotyczącą Kaliningradu jest umiejscowienie ściany, bo jak podają źródła, ma ona stanąć na przecięciu ulic Młodej i Górnej. Tylko, że te dwie ulice nijak się nie przecinają...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz