piątek, 29 czerwca 2012

O robieniu prezentów, smoku i miodzie pitnym...

Robienie innym prezentów - to duża przyjemność i nic w tym odkrywczego. A wybieranie prezentu dla siebie? Bądźmy szczerzy - to też nie jest takie złe:)
Kierując się tą zasadą zrobiłam dziś sobie prezent, choć na jego ostateczną realizację przyjdzie mi trochę poczekać, a po drodze musiałam uwolnić smoka i zabić księżniczkę...a może na odwrót?

A prezent zapowiada się nie byle jaki! 
Otóż, wielokrotnie wspominana przeze mnie grupa CZARNY OBELISK postanowiła wydać płytę typu the best of. Panowie nie chcą iść na łatwiznę i wrzucić na krążek kilkanaście wybranych utworów, ale zamierzają zagrać je od nowa odświeżyć je, dać im nowe brzmienie.
Jak wszystko, także i ten projekt, potrzebuje pieniężnych nakładów. Zespół postanowił wyjść więc z propozycją do swoich fanów. Na portalu PLANETA.RU muzycy umieścili cegiełki w różnych przedziałach cenowych i, co za tym idzie, z różnymi bonusami:

250 RUB - plakat z autografami muzyków
500 RUB - płyta z autografami muzyków podpisana imiennie dla fana
1500 RUB - płyta z autografami muzyków podpisana imiennie dla fana + zaproszenie na koncert prezentujący płytę w Moskwie lub Petersburgu do wyboru
2500 RUB - płyta z autografami muzyków podpisana imiennie dla fana + VIPowskie zaproszenie na koncert prezentujący płytę w Moskwie lub Petersburgu do wyboru
5000 RUB - płyta z autografami muzyków podpisana imiennie dla fana + zaproszenie meet & greet na koncert prezentujący płytę w Moskwie lub Petersburgu do wyboru
10000 RUB - osobne podziękowanie w książeczce za wsparcie, płyta z autografami muzyków podpisana imiennie dla fana + zaproszenie na koncert.

Jak widać wachlarz możliwości wsparcia grupy przy jednoczesnym zdobyciu niepowtarzalnych bonusów są bardzo zachęcające do wsparcia idei. Zwłaszcza, że jeśli ktoś i tak będzie chciał potem mieć ten krążek - to lepiej go przecież kupić przed jego ukazaniem się i dostać do tego imienny autograf.Wszystko pięknie - tylko jak to zrobić?
Po pierwsze najlepiej założyć konto na money.yandex.ru - to taka bliźniacza usługa PayPal, która ułatwi Wam poźniej także zakupy w wielu innych miejscach rosyjskiego inetrnetu - i podczepiamy kartę płatniczą VISA lub Mastercard.
Po drugie zakładamy profil na Planeta.ru, wchodzimy na аукционирование szukamy projektu The Best от группы Чёрный Обелиск, wybieramy aukcję i dalej prościutko klikamy na płatność przez Yandex.Деньги, wpisujemy kwotę i już gotowe!

Teraz siadamy spokojnie w fotelu z pitnym miodem w kieliszku i czekamy do jesieni, kiedy to projekt przyoblecze się w ciało:)
W sumie przygotowano ponad 300 aukcji, a projekt na Planecie.ru będzie dostępny przez sto dni do 1 października. Czyli (od dzisiaj licząc) zostało już tylko 94 dni.
Spieszcie się wspierać muzyków...albo lepiej: wspierajcie dobrą muzykę! (tak, to jakoś lepiej się kojarzy...).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz