wtorek, 12 czerwca 2012

NAMM Musikmesse i Prolight + Sound NAMM w Rosji


Pierwsza wystawa Musikmesse, na której producenci zaprezentowali swoje instrumenty oraz sprzęt nagłaśniający, odbyła się we Frankfurcie Nad Menem ponad dwadzieścia pięć lat temu. W tym roku wystawa miała swoją premierę w Rosji. Przez cztery dni, od 16 do 19 maja, w Centrum Expo w Moskwie 190 firm z 18 krajów świata prezentowało swój sprzęt.

Cała impreza zebrała bardzo pochwalne recenzje. Jak podsumowywał Maksim Starszeluk - szef działu sprzedaży firmy Roland: Cieszyło profesjonalne podejście do spraw organizacyjnych - chłopaki w koszulkach noise control ciągle kursowali po hali z miernikiem szumów i delikatnie przyzywali do porządku uczestników, którzy nie przestrzegali norm dopuszczalnej głośności przy demonstracji swoich instrumentów i aparatury. Dla muzycznej wystawy, gdzie każdy chce pokazać swój towar z najlepszej strony, to jest po prostu nieodzowne, miło, że organizatorzy pomyśleli o tym aspekcie.(...) Ta wystawa ma przyszłość!".

Prócz profesjonalizmu organizacji, NAMM Russia zaskoczył odwiedzających kilkoma miłymi akcentami.
Jednym z nich była możliwość zobaczenia skrzypiec, które wyszły spod ręki samego mistrza Antonio Stradivariusa! Instrument został wykonany w Cremonie w 1718 roku, a na wystawie znalazł godne siebie sąsiedztwo oryginalnych zapisów nutowych rosyjskich klasyków udostępnionych przez Narodowe Centralne Muzeum Kultury Muzyki im. M.Glinki.

Dla fanów ostrzejszej muzyki nie lada gratką była natomiast możliwość zdobycia autografu Zakka Wylde'a, który dodatkowo wręczył dwie gitary zwycięzcom loterii. Oto cudeńka, które trafiły do rąk szczęśliwców:

Epiphone Zakk Wylde Graveyard Disciple Guitar

Gibson USA Zakk Wylde Les Paul Vertigo

Cztery dni wystawy obfitowały w imprezy towarzyszące: koncerty, seminaria, dyskusje. Każdy z muzyków, czy to amator, czy też profesjonalista mógł tu znaleźć coś dla siebie. 
Mam nadzieję, że za rok zobaczymy się tam i, że Polska będzie reprezentowana przez nasze firmy, a nie miejscowych przedstawicieli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz