poniedziałek, 11 czerwca 2012

ANIMACJA


nazwa: АнимациЯ /AnimacjA/
rok powstania: 2000
miejsce powstania: Czystopol, Rosja
język utworów: rosyjski
oficjalna strona: http://animaciya.info/

O tym zespole lepiej nie pisać, a po prostu go słuchać! W muzyce AnimacjI jest tyle energii, że można nią by obdzielić kilka zespołów. 
Ich teksty, choć nieraz pesymistyczne w swoim wydźwięku - chłopaki śpiewają o otaczającej ich rzeczywistości, która nie jest łatwa - zaśpiewane są w taki sposób, że same utwory zostawiają po sobie wrażenie wesołych, optymistycznych. Jest to gorzka prawda podana nie w sentymentalnym zawiesistym sosie, ale ostro przyprawiona ironią.

Emil Sulejmanow (ex-pr), Dmitrij Dołonin (bas), Konstantin Kuliasow (voc), Aleksiej Saliejew (g)

Ja ich podziwiam w pierwszej kolejności za to, że ze swoją muzyką przebili sie do Moskwy - a powiedzmy sobie szczerze wielu bezskutecznie próbuje. Ale jak się w swoim repertuarze ma taki hit, jak "Родина"/"Ojczyzna"/, to można ruszać na podbój Rosji i nie tylko - moje serce zespół też już podbił:)

Слушать песню
Родина (Радиоверсия)Родина (Радиоверсия)
АнимациЯ

AnimacjA, której hasłem przewodnim jest Czysty rock z Czystopola, w skali rodzimej sceny rockowej jeszcze nie jest gwiazdą. Owszem są zapraszani na festiwale, ale na plakatach ich nazwa jest póki co pomijana i mieści się w zbiorczym "i inni". Przełomowa była dla nich trasa ze znaną grupą ПИЛОТ/PILOT/, a dzięki internetowej rozgłośni - muzykę z pierwszego albumu AnimacjI można było usłyszeć nawet w Bostonie!
Osobiście wróżę im (i życzę!) świetlaną przyszłość - byleby tylko dalej starczyło im zapału, aby przebijać się ze swoją muzyką do słuchaczy. A i garść szczęścia też by się przydała!

Zespół wydał dotychczas cztery albumu, a ich utwory znalazły się dodatkowo na dwóch składankach. Trzeci z kolei album "Сделано в Китае?" można legalnie ściągnąć z rosyjskich torentów, gdzie sama grupa wrzuciła skompresowany do formatu mp3 materiał.
Natomiast ostatni album wyszedł wyłącznie w postaci cyfrowej i można z nim się zaponać oraz zaoptarzyć się w niego na niejednokrotnie przeze mnie wspominanym portalu THANKYOU.RU.


Dyskografia:

2008 - Странник /Obieżyświat/
2009 - Помехи в эфире /Pomyłki w eterze/
2010 - Сделано в Китае? /Wyprodukowano w Chinach?/
2012 - Время Ё /Czas Jo/

2 komentarze:

  1. zacny kawałek! Dodatkowy plus za teledysk do "Wańki" - oryginalny pomysł, niezłe wykonanie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. @insider: Polecam całą płytę - naprawdę warto, bo takiego powiewu świeżej muzyki już dawno nie było!

    OdpowiedzUsuń