poniedziałek, 18 czerwca 2012

AMATORY


nazwa: AMATORY 
lata działalności: 2001-2012
miejsce powstania: Petersburg
język utworów: rosyjski
oficjalna strona: http://www.amatory.ru/

To jedna z grup, która przez cały okres swojej działalności wzbudzała wiele kontorowersji. Jedni ją uwielbiali, inni zaś uważali, że takiej muzyki to słuchają tylko pederaści, gówniarze, ci, którzy zaczęli słuchać od niedawna ciężkiej muzyki i zaczęli od tego, co popularne oraz członkowie zespołu.

Skąd tyle negatywnych emocji? AMATORY byli po prostu wielokrotnie oskarżani o plagiaty, zarówno muzyczne, jak i około muzyczne, na przykład: logo. Z drugiej strony ich publiczność, na którą faktycznie składali się głównie młodociani słuchacze, zasypywała internet niewybrednymi komentarzami pod adresem wszystkim tych, którzy o muzyce i muzykach zespołu wypowiadali się źle. A negatywnie nastawionych do AMATORY również niejednokrotnie ponosiła fantazja, a ich komentarze najeżone były przekleństwami i propozycjami wydalenia zespołu poza granice kraju, któremu przynosi ujmę.

Jakby nie było - przez 11 lat grupa utrzymywała się wśród zespołów nie mających problemów z zapełnieniem klubowych sal, a ich płyty znajdowały dość duże grono nabywców. W 2005 AMATORY otrzymali prestiżową nagrodę RAMP w kategorii teledysk roku za klip do piosenki "Черно-белые дни"/"Czarno-białe dni"/.


I tak za ciosem w 2009 tą samą nagrodę, ale w kategorii piosenka roku AMATORY otrzymali za utwór "Дыши со мной"/ "Oddychaj ze mną"/.Jak w karierze prawie każdego zespołu, AMATORY przeżyli swoje wzloty i upadki (niektóre zespoły nie przeżywają wzlotów...). Do tych pierwszych na pewno trzeba zaliczyć ich drugą płytę, dzięi której stali się sławni, do tych drugich - śmierć gitarzysty, który po długiej walce zmarł na raka wątroby.

13 czerwca br. grupa wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym pożegnała sie ze swoimi fanami. Przyczyną rozpadu, czy jak piszą muzycy - zawieszenia  - działalności, był czas. Chłopcy dojrzeli, pozakładali rodziny i chcę trochę więcej czasu spędzać z najbliższymi, a i stały dochód by się przydał...

AMATORY, давай до свиданья...

Dyskografia:

2003 — «Вечно прячется судьба»/"Wiecznie chowa się los"/
2004 — «Неизбежность»/"Bez wyjścia"/
2006 — «Книга мёртвых»/ "Księga martwych"/
2008 — «VII»
2010 — «Инстинкт обречённых»/"Instynkt przeklętych"/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz