poniedziałek, 27 lutego 2012

Andriej Smirnow = EVERLOST + dużo innych projektów

Andriej Smirnow (ur.31.12.1983r.) jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem, a na swoim koncie ma siedem albumów nagranych pod szyldem EVERLOST, MISTRZA oraz ostatni - pod własnym nazwiskiem.

Swoją przygodę z gitarą zaczął, gdy miał 12 lat, a potem to już jakoś tak się potoczyło, że konsekwentnie wchodził do świata muzyki zakładając własny zespół, a nawet broniąc pracy dyplomowej na uniwersytecie na temat: "Heavy metal w Rosji w latach 90, XX wieku: formowanie się muzycznego kanonu".

Od 2001 roku, kiedy dał się poznać szerszej publiczności, zdążył wziąć gościnnie udział w przeróżnych projektach, w tym m.in. na albumie EPIDEMII oraz solowym koncercie Maksima Samoswata, na płycie "Dynastia Poświęconych: Dzieci Savonaroli" oraz jej póki co niedokończonej kontynuacji (zwanej roboczo DP3)...Z EVERLOST nagrał póki co cztery albumy i ma na koncie trasę koncertową z polskim VADEREM. Dla wielu ich drugi album - Noise Factory - stał się świeżym powiewem muzycznych idei na rosyjskim rynku.
Osobiście jeszcze nie złapałam ich bakcyla (może dlatego, że nie lubię growlingu i wolę, żeby rosyjskie zespoły śpiewały po rosyjsku - po to ich m.in. słucham), ale nigdy nie mów nigdy...Nie wszystkie utwory są śpiewane "z chusteczką w buzi" i nie wszystkie po angielsku, więc nie skreślam;)

Dyskografia EVERLOST:

2002 — Suicidal Instincts (Demo)
2004 — Bitterness Of The Triumph
2006 — Noise Factory
2009 — Эклектика
2011 — Путь непокорных
2012 — Плавится Воздух (EP)

A zainteresowanych ostatnim, solowym albumem Andrieja odsyłam tu, gdzie można usłyszeć na wokalu także Bierkuta, a na solowej gitarze chłopaka z ekipy Kipiełowa - Wiaczesława Mołczanowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz