poniedziałek, 12 grudnia 2011

Smoki, elfy i power metal

nazwa: Эпидемия /Epidemia/
rok powstania: 1993 (oficjalnie 1995)
miejsce powstania: Moskwa
język utworów: rosyjski
oficjalna strona: www.epidemia.ru25 listopada 2010 roku Maksim Samoswat ogłosił muzycznemu światu, że opuszcza grupę. Kilkanaście dni później poznaliśmy nazwisko nowego wokalisty EPIDEMII - trudną rolę zastępcy wziął na siebie Jewgienij Jegorow.
Ale zacznijmy od początku...

Zespół powstał w Moskwie w 1993 roku i długo pozostawał tak naprawdę grupą niszową. Swoje skrzydła rozwinął dopiero w 2000 roku, kiedy do EPIDEMII dołączył nowy solista - Samoswat. Wraz z nim grupa nagrała jedną z najciekawszych w swojej dotychczasowej dyskografii płytę - pierwszą rosyjską metal operę. Z niej właśnie umieściłam w sobotnim poście fragment "Пройли свой путь", w którym na mandolinie wspierał zespół producent - Władimir Hołstinin (tak, dobrze się skojarzyło Ci się drogi Czytelniku, mowa o gitarzyście ARII). Do recenzji płyty pozwolę sobie odesłać tu.


Grupa już od pierwszych płyt powoli wchodziła w tematykę rodem z literatury fantasy. Po latach przelotnych romansów ze smokami, elfami i resztą bandy z tego świata, EPIDEMIA stworzyła własną opowieść, którą rozwija na kolejnych albumach.

Jak wspomniałam, moim zdaniem zespół po "Elfowym rękopisie" na razie nie nagrał nic lepszego, ale jeszcze nie słyszałam ostatniego albumu - składanki z wokalem Jegorowa, który również śpiewał fragmenty na wspomnianym "Elfowym rękopisie" z 2003 roku.

Nie wiem, czy w tej konwencji zespół będzie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć swoich słuchaczy. Mam nadzieję, że tak i czekam zarówno na nowe nagrania EPIDEMII, jak i Maksima Samoswata.Dyskografia:
- "Воля к жизни" (1998)
- "На краю времени" (1999)
- "Загадка волшебной страны" (2001)
- "Эльфийская рукопись" (2003)
- "Жизнь в сумерках" (2005)
- "Эльфийская рукопись: Сказание на все времена" (2007)
- "Дорога домой" (2010)
- "Всадник из льда" (2011)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz